НОВИНИ

Жіноча партія піде на вибори самостійно

Політична партія "Жінки України" піде на парламентські вибори 2002 року самостійно, а не з блоком "Єдність". Таке рішення прийняв сьогодні сьомий позачерговий з'їзд партії.

З'їзд скасував рішення шостого з'їзду партії "Жінки України" від 29 грудня 2001 року щодо створення блоку з партією "Єдність". За словами лідера партії Аліни Комарової, партія "не дасть можливості приватизувати нішу жіночого руху", повідомляють Подробности.

З'їзд також затвердив першу п'ятірку виборчого списку. До неї ввійшли лідер партії Аліна Комарова, директор Інституту адвокатури Одеської національної юридичної академії Людмила Корнич, глава Вінницької обласної організації Валентина Кичак, глава Донецької обласної організації Людмила Какауліна і глава Львівської обласної організації Руслана Рак.

 

Источник: www.korespondent.net

 

 

 

Омельченко подав судовий позов

Лідер партії "Єдність" Олександр Омельченко подав судовий позов у Печерський міський суд Києва на всіх, хто оприлюднив записи його телефонної розмови з лідером блоку "Наша Україна" Віктором Ющенком, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Омельченко заявив, що серед тих, на кого він подав судові позови, електронні і друковані ЗМІ, що оприлюднили запис телефонної розмови.

9 січня рух "За чесність у політиці" оприлюднив матеріали про нібито причетність лідерів блоків "Наша Україна" Віктора Ющенка і "Єдність" Олександра Омельченка до організації усунення Віктора Медведчука з посади першого віце-спікера. Запис гіпотетичної телефонної розмови двох політиків був оприлюднений директором агентства "Рух-прес" Дмитром Понамарчуком.

Київська прокуратура вже порушила справу за фактом прослуховування телефонної розмови між Омельченком і Ющенком.

Омельченко заявив, що серед тих, на кого він подав судові позови, електронні і друковані ЗМІ, що оприлюднили запис телефонної розмови.

9 січня рух "За чесність у політиці" оприлюднив матеріали про нібито причетність лідерів блоків "Наша Україна" Віктора Ющенка і "Єдність" Олександра Омельченка до організації усунення Віктора Медведчука з посади першого віце-спікера. Запис гіпотетичної телефонної розмови двох політиків був оприлюднений директором агентства "Рух-прес" Дмитром Понамарчуком.

Київська прокуратура вже порушила справу за фактом прослуховування телефонної розмови між Омельченком і Ющенком.

 

Джерело: www.korespondent.net

 

 

 

Черномирдін: будівництво газопроводу в обхід України не зрадництво

Надзвичайний і Повноважний Посол РФ в Україні Віктор Черномирдін прокоментував рішення урядів Польщі і Росії розвивати проект будівництва газопроводу в Західну Європу в обхід території України. На цьому тижні президент Росії Володимир Путін перебував з офіційним візитом у Польщі, під час якого намітилися ряд нових ініціатив у галузі польсько-російського співробітництва.

Угода Росії і Польщі про будівництво газопроводу в обхід України не є зрадництвом стосовно України, - заявив Надзвичайний і Повноважний Посол РФ в Україні Віктор Черномирдін на засіданні Всеукраїнського і Київського прес-клубів, повідомляє УФС.

За його словами, газопровід в обхід України, що проходитиме з Росії в Польщу і Словаччину, буде входити до газотранспортної системи Ямал - Західна Європа, рішення про будівництво якої було прийняте "багато років тому".

Черномирдін заявив, що сьогодні ніхто не може дорікати Росії на те, що Україна не одержує необхідний для неї обсягу газу.

Він зазначив, що на сьогодні підписані угоди з 2002 і до 2012 року, де обговорені обсяги постачань газу в Україну і транспортування російського газу через територію України в Європу.

На думку Черномирдіна, на сьогоднішній день доцільніше говорити не про газопровід, а про газ, вивчати потреби України в газі.

Як повідомляв Кореспондент.net, на цьому тижні Президент Росії Володимир Путін взяв участь у роботі російсько-польського самміту, під час якого обговорювався проект будівництва газопроводу в обхід території України.

Остаточне рішення щодо маршруту газопроводу в обхід території України повинен прийняти міжнародний консорціум, до якого входять "Газпром", ПДНіГ, Gaz de France, німецькі концерни Ruhrgas і Wіntershall, а також італійська компанія Snam.

Джерело: www.korespondent.net

 

 

 

Виверження вулкана в Конго: перші жертви

Унаслідок виверження вулкана біля міста Гома, розташованого на сході Демократичної Республіки Конго (ДРК), загинули, щонайменше, осіб. Лавою спалено десятки сіл. Виверження продовжується, і лавові потоки впритул підібралися до міського аеропорту.


За даними очевидців, місто Гома, що знаходиться в 10 км від вулкана, палає. У місті і прилеглих районах проживає близько 400 тисяч осіб, які, рятуючись від розпеченої лави, біжать у сусідню Руанду. Потоки лави поширюються в трьох напрямках, передає РБК.

Ще однією зоною, що постраждала від виверження, є місцевий аеропорт, розташований на півночі від Гоми. За інформацією місцевої влади,

лава, яка рухається зі швидкістю 20 км на годину, вже знаходиться у 3 км від головного терміналу аеропорту. Вулкан Найрагонго є одним із двох діючих вулканів у горах Вірунга, розташованих на кордоні між ДРК і Руандою.

Землетрус, який продовжувався всю ніч, свідчить про можливість нових вивержень вулкана Найрагонго.

 

Жителі Гоми залишають свої домівки

За останні 25 років це найбільше виверження вулкана Найрагонго. Нагадаємо, що в 1977 році внаслідок найбільшого виверження десятки тисяч тонн розпеченої лави стали причиною загибелі більше 2 тисяч жителів Гоми.

 

Джерело: www.ixbt.com

 

 

 

На Землі знайдено невідомі живі організми

Американські вчені знайшли живі організми, подібних яким ще ніколи не знаходили на нашій планеті.

Вони відносяться до археїв, чи архебактерій, найпримітивнішої групи одноклітинних, які мають як спільні риси зі звичайними бактеріями, так і велику кількість розходжень.


Екзобіологи не виключають, що мікроорганізми з подібним обміном речовин можуть існувати на Марсі і на Європі, одному з супутників Юпітера

Більшість археїв пристосовані лише до таких умов навколишнього середовища, які є зовсім непридатними для інших організмів.

Архебактерії, відкриті геохіміком Френсисом Чеппелем, живуть на двохсотметровій глибині у воді гарячого джерела, температура якої наближається до шістдесяти градусів за Цельсієм.

Ця екологічна ніша є надзвичайно бідною на поживні речовини, однак архебактерії пристосувалися до життя і розмноження в таких умовах. Ці організми виробляють метан, одержуючи енергію з водню і вуглекислоти.

Екзобіологи не виключають, що мікроорганізми з подібним обміном речовин можуть існувати на Марсі і на Європі, одному з супутників Юпітера, поверхня якої схована під крижаним щитом.

Джерело: www.korespondent.net

 

 

 

Mercedes презентує нову модель

Нова модель Mercedes E-Class незабаром з'явиться в продажу. Це найдосконаліша модель Mercedes,

яку створювали 4 роки і на яку було витрачено 1.3 мільярда євро.

 

 

Крім пневматичної підвіски, гальм, керованих електронікою, і незвичного інтер'єра салону, цей автомобіль вирізняється унікальною аеродинамічною формою, завдяки чому фари, дах і днище мають оригінальні обтічні обводи.

У модельній лінії будуть представлені 5 різних двигунів: 3 бензинових і 2 дизельних мотори. У Е240 і Е220 установлять бензинові двигуни 2.4 і 2.2 відповідно, у Е320 - двигун V6 об’ємом у 3.2 л, а в Е270 - дизельний двигун об’ємом у 2.7 літрів. І, нарешті, Е500 буде устаткований 5-літровим двигуном V8, потужністю 307к.с.

Як повідомляє Autonews.Ru, нові моделі з'являться на ринку в березні цього року.

Джерело: www.korespondent.net