1.1. Назва програми (заходу) " Всеукраїнська школа молодого політика "НОВА ГЕНЕРАЦІЯ".
1.2. Значення програми (заходу) (потрібне підкреслити)
державна (національна, комплексна), галузева, міжгалузева, спеціальна, регіональна
1.3. Рівень проведення програми (заходу) (потрібне підкреслити) міжнародна, всеукраїнська, міжрегіональна, регіональна, місцева.
1.4. Цільова спрямованість програми (заходу) (потрібне підкреслити)
соціальна, оздоровча, освітньо-виховна, культурологічна, інформаційна, науково-методична.
1.5. Підстави для розроблення програми:
Рішення Президії ВГО "НОВА ГЕНЕРАЦІЯ" № 1 від 25 травня 2001 року.
1.6. Термін реалізації програми (рік, квартал, місяць, дата) 8 тижнів - робота Школи. 8х2дні= 16 - перезмінки.
1.7. Актуальність програми (заходу). Обґрунтування необхідності реалізації програми (заходу):
Перебіг останніх виборчих кампаній засвідчив поширення "брудних технологій" боротьби. Масовими стали залякування виборців, підкуп членів виборчих комісій, видання фальшивих листівок та інше.
Невміння молодих кандидатів протистояти "брудним технологіям" гальмують приведення до влади "ресурсних" та перспективних політиків, перешкоджають природній ротації кадрів і як результат - розвитку нашої держави.
Крім того, експлуативні технології впливу на масову свідомість призводять до підсилення агресивності та негативного ставлення населення до виборчого процесу. Так наприклад, останні довибори у Верховну Раду, що відбулися 25 червня 2000 року виділялись рекордно низькою активністю виборців в Києві (25,5%), Донецьку (33,7%), Запоріжжі (32,8%).
Найефективнішим засобом запобігання розповсюдженню "чорного" П.Р. є просвіта громадян, за принципом "попереджений - отже, захищений". Між тим, сьогодні в Україні не існує структури, яка б з одного боку, надавала кваліфіковану допомогу молодим кандидатам в боротьбі з "чорним П.Р" і пропагувати молоді політичну культуру та, з іншого - інформувала громадськість про незаконні методи, що застосовуються, тим самим випереджаючи маніпулювання громадською свідомістю.
За даними у 1998 році у виборах до місцевих органів влади приймала участь біля 1000 молодих кандидатів віком від 19 до 33 років. Більшість з них не мала відповідного досвіду організації передвиборчої боротьби і тому їх участі, у виборах була лише номінальна. Разом oі тим за даними дослідження проведеного Інститутом соціальної ти політичної психології при Академії педагогічних наук України 70% респондентів бажали б бачити на керівних посадах молодих людей віком до 40 років.
Такий не значний відсоток проходження молодих людей на виборах (особливо у віддалених регіонах країни) пов'язаний з тим, що їм бракує належної політичної освіти.
1.8. Мета Всеукраїнської школи молодого політика "НОВА ГЕНЕРАЦІЯ":
1) Підготовка молодих кандидатів до виборів у органи влади.
2) Формування кадрового резерву для органів державної влади.
1.9. Основні завдання:
1) Підготувати за один цикл 375 кандидатів у депутати, тобто провести 8 циклів Занять.
2) Забезпечити методично-дидактичною базою слухачів Всеукраїнської школи молодого політика "НОВА ГЕНЕРАЦІЯ".
1.10. Основні етапи реалізації проекту.
|