Головна | Медiа | Дiяльнiсть | Лiдери | ШКОЛА ПОЛIТИКА | Чат | Форум >
Публiкацiї в пресi про
"НОВУ ГЕНЕРАЦIЮ"
   Вiвторок, 31 липня 2001 року
соціальний захист молоді "Влада і політика",26/04/01

Указ ставить на меті забезпечення всебічного врахування потреб і запитів молоді при формуванні і здійсненні внутрішньої політики держави, посилення ролі освіти як пріоритетної сфери соціально-економічного й культурного розвитку суспільства. Він передбачає низку конкретних кроків, спрямованих на поліпшення соціально-економічного становища студентів. Найголовніші положення указу: необхідність перегляду порядку визначення оплати здобуття вищої освіти з метою забезпечення її доступності (тобто в бік зменшення вартості); підвищення стипендій у навчальних закладах з 1 вересня цього року; доступність кредитів на навчання; гарантії працевлаштування.

Цікавою особливістю «круглого столу» став широкий спектр думок і оцінок як указу загалом, так і окремих його положень. Зокрема, начальник Управління у справах молоді Державного комітету з питань молодіжної політики, спорту та туризму Вадим Точений та заступник голови УНКМО Олександр Лялька підкреслювали вчасність та необхідність указу для подальшого забезпечення соціального захисту та підтримки молоді, високо оцінюючи роль політичної волі Президента у цьому питанні. З іншого боку, голова Християнсько-демократичної молоді України й за сумісництвом заступник голови УНКМО, Олександр Ярема висловив деяке здивування з того приводу, що готувався документ Адміністрацією Президента без участі Кабміну, на який, в основному, покладено відповідальність за виконання основних заходів указу. Цікавою, на наш погляд, була прагматична думка президента організації «Нова Генерація» Юрія Мірошниченка. Він зауважив, що указ зміцнює законодавчий фундамент для подальшого захисту молоддю своїх інтересів: чиновник не стане виконувати його з власної ініціативи, але є підстави вимагати від нього такого виконання. Тобто захист молодих, має стати справою рук молодих.

Цікавими були виступи голови Асоціації профспілкових студентських організацій Георгія Труханова, голови Всеукраїнської студентської ради Олександра Яцуня та директора Київського молодіжного центру праці Валерія Ярошенка. Ці люди роблять діло. Для них за кожною буквою указу стоять надії на підтримку. Хоча набутий досвід надав їхнім виступам гіркого присмаку скептицизму. Адже виконання указу вимагає значних коштів, а джерела його фінансового забезпечення багатими назвати важко.

Щоб не завершувати на песимістичній ноті, хотілось би зазначити, що безсумнівним здобутком «круглого столу» стало усвідомлення можливості співпраці, поєднання зусиль різних молодіжних організацій. Наприклад, у Валерія Ярошенка та Юрія Мірошниченка знайшлася «спільна тема» - розвиток молодіжного підприємництва. У ході розмови визначалися нові напрямки спільної діяльності, ставали яснішими ті перспективи, які розкриває указ Президента. Круглий стіл не став заходом «для галочки», рекламною акцією чи простою говорильнею. Під час одного з виступів зазначалось, що указ виник унаслідок двох чинників - політичної волі Президента та як відповідь на громадську ініціативу молодіжних організацій, чиї пропозиції використовувались під час його підготовки. Тож хай збережеться і примножиться ініціативність молодих.

Наталія СІКОРСЬКА

<< На попередню сторiнку
Головна | Медiа | Дiяльнiсть | Лiдери | ШКОЛА ПОЛIТИКА | Чат | Форум >